Keď decht presakuje cez steny čo urobiť?

Komín na ktorom presakuje decht cez steny, je treba postaviť nový, alebo vyfrézovať a vyvložkovať.

Po vyfrézovaní sa síce zväčší otvor a tým aj zlepší ťah, ale medzery kadiaľ presakuje decht zostanu rovnaké. Zákazník mal požiadavku iba vyfrézovať komín a myslel si, že zlepšením ťahu sa dechtovaniu zamedzí. Je možné, že by sa vyfrézovaním komína priesak dechtu znížil, ale v žiadnom prípade by sa úplne neodstránil.

Komín po vyvložkovaní nerezovými vložkami získa úplne iné vlastnosti, ako len vyfrézovaný komín. Vložky vytvárajú uzavratý systém v ktorom nie je šanca, aby dochádzalo k opätovnému prenikaniu spalín do pôvodného telesa komína.

 

Potrebujete poradiť alebo si chcete objednať naše služby?

Neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás. Radi vám pomôžeme na tel.č.: 0902 22 33 55 alebo na maili: info@frezovanie-kominy.sk.

Share:

5 Comments. Leave new

JURAJ
4. septembra 2013 17:50

Mne chlapi frezovali komin a nasuvali mi rury vrchnu do spodnej. Falec sirsi bol na vrchu spodnej rury. Asi sa chapeme dufam. Chcel by som vediet ci je to tak dobre ci nie. Lebo u nas v dedine mi chlapi vraveli ze to ma byt opacne a ze rura vrchna sa ma zasunut na spodnu. Ak mi viete poradit dakto ako by to malo byt. Dajukem.

Odpovedať
peter kolesár
4. septembra 2013 17:58

Je to tak dobre. Tak to ma byt aby boli vlozky vlozene zhora na dol. Ak sa v komine vytvori kondenzat aby nepresakoval do stien komina ale stekal do misky. Mozete byt spokojny dobre vam to urobili.

Odpovedať
peter kolesár
4. septembra 2013 18:03

Je to tak dobre. Tak to ma byt aby boli vlozky vlozene zhora na dol. Ak sa v komine vytvori kondenzat aby nepresakoval do stien komina ale stekal do misky. Mozete byt spokojny dobre vam to urobili.

Odpovedať
Admimistrátor
13. októbra 2013 0:28

Áno je to dobre. Rúry sa zasúvajú zhora do seba. Nerezová vložka, samozrejme pokiaľ je od dobrého výrobcu, tesní vo falcoch celkom dokonale a vôbec ju pri vložkovaní netreba ani tmeliť. Pokiaľ sa komín frézuje tak priemer vyfrézovaného komína dosahuje cca o 2-3cm viac ako je priemer samotnej vložky. Stekajúci kondenzát by sa aj tak čiste teoreticky nedotýkal stien komína a vlastne pokiaľ vložky tesnia ani by moc nevytekal aj keby to bolo vkladané opačne. Samotná komínová zostava nedovolí aby sa jednotlivé kusy povkladali opačne. Potom by správne nesedelo dno na kondenz. Určite sa môžete spoľahnúť na skúsenosti firiem ktoré to už nejaký ten piatok robia, že vedia čo robia.

Odpovedať
pavol klukan
26. februára 2014 17:26

Dobrý deň, zaoberám sa zhruba tým istým problémom. Vedel by niekto prosím povedať cenu za ktorú sa takáto práca bežne robí (dodávka aj montáž spolu). Napr. na bežný meter komína (€/bm). Ďakujem.

Odpovedať
Leave comment