Chcem vyfrézovať a predĺžiť komín.

Veľa zákazníkov sa na nás obracia s touto požiadavkou. Mám krátky komín na požadované parametre kotla. Má dĺžku 5m a mal by mať minimálne 7m. Aké sú možnosti? Chcel by som ho dať vyfrézovať vyvložkovať a predĺžiť čo najlacnejšie.

Možností je viac. Komín vyfrézovať a vyvložkovať v pôvodnom telese, zhodiť povodnú čiapku a nadstaviť požadovanú dĺžku. Komín sa dá predĺžiť – nadstaviť z tehly, z tvárnic. Na ukončenie murovaného komína sa používajú hotové betónové alebo keramické čiapky. Ďalšiou možnosťou je komín vyfrézovať a vyvložkovať v pôvodnom telese a pokračovať takzvaným komínovým predĺžením, ktoré je montované. Je to vlastne trojvrstvový nerezový izolovaný komín, ktorý je konštrukčne vyrobený na účely predĺženia. Nerezový izolovaný komín je položený na pôvodnej čiapke. Trojvrstvový nerezový izolovaný komín sa skladá z vonkajšieho obalu – nerezového plášťa, druhá vrstva je izolácia, a tertia vnútorná vrstva je nerezová rúra. Cenovo je voľba trojvrstvového nerezového komína mierne vyššia, ale rýchlejšia na montáž. Je ešte jedna možnosť postaviť komín nový…

 

Potrebujete poradiť alebo si chcete objednať naše služby?

Neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás. Radi vám pomôžeme na tel.č.: 0902 22 33 55 alebo na maili: info@frezovanie-kominy.sk.

 

Share:

No comments

Leave comment