Ako často je potrebné komín čistiť?

Interval čistenia komínov je závislý hlavne na výkone pripojených spotrebičov. Pokiaľ je pripojený spotrebič s tepelným výkonom do 50 kW, tak raz za štyri mesiace, ak sú do komína pripojené spotrebiče na tuhé palivá, alebo kvapalné palivá, raz za šesť mesiacov, ak ide o komín bez vložky ak sú do neho pripojené spotrebiče na plynné palivá, raz za dvanásť mesiacov, ak sa jedná o komín s vložkou a ak sú do neho pripojené spotrebiče na plynné palivá.

Pokiaľ je pripojený spotrebič s tepelným výkonom nad 50 kW, tak raz dva mesiace, ak sú do komína pripojené spotrebiče na tuhé palivá, alebo na kvapalné palivá, tak raz za šesť mesiacov, ak sú do komína pripojené spotrebiče na plynné palivá.

V prípade komínov, ktoré nie sú v prevádzke, bez ohľadu na typ paliva, nie je potrebné komín čistiť až do jeho opätovného uvedenia do prevádzky. Pred uvedením spotrebiča do prevádzky sa musí vykonať jeho kontrola a čistenie. V zriedka využívaných objektoch sa musí čistiť a kontrolovať komín najmenej raz za dva roky.

 

Potrebujete poradiť alebo si chcete objednať naše služby?

Neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás. Radi vám pomôžeme na tel.č.: 0902 22 33 55 alebo na maili: info@frezovanie-kominy.sk.

Share:

1 Comment. Leave new

mojmir
10. októbra 2013 12:24

Mam asi znacne zaneseny komin a nechcem ho dat frezovat. Potreboval by som ho vycistit aby sa zlepsil tah. V hornej casti je usadeneho vela dechtu. Klasicka kefa nepomaha. Je nejaky sposob ako odstranit ten decht. Frezovat by som ho nechcel nemam na to teraz peniaze. Mozni tak na buduci rok. Nenesiel som nikoho zatial kto by mi s tym pomohol.

Odpovedať
Leave comment