Dá sa vyfrézovať keramický komín schiedel?

Viacero zákazníkov má požiadavku, vyfrézovať komín postevený z tvárnic a v ňom vložené keramické vložky, samozrejme s izoláciou. Tákýto komín nie je možné frézovať. Keramické vložky by pri frézovaní praskli a úlomky by upchali komín. V upchatej časti by sa musel komín otvárať. V podstate je tento spôsob nepoužiteľný na rekonštrukciu komína. Zatiaľ nie je vyvinutá technológia na demontáž starých vložiek v komínoch kde sú tvárnice s izoláciou. Stavba komína z tvárnic je menej náročná, ako stavba tehlového komína. Opätovná rekonštrukcia komína z tvárnic je možná iba s väčšími zásahmi.

Zo skúseností vieme, že keramické vložky sa životnosťou nevyrovnajú nerezovým materiálom.

 

Potrebujete poradiť alebo si chcete objednať naše služby?

Neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás. Radi vám pomôžeme na tel.č.: 0902 22 33 55 alebo na maili: info@frezovanie-kominy.sk.

Share:

2 Comments. Leave new

Stevo
9. septembra 2013 7:30

A ked je keramika zamurovana v tehle tak sa da komin vyfrezovat? Mne hovorili ze sa da ale ze to je drahsie ako ked je len z tehly postaveny.

Odpovedať
Administrátor
9. septembra 2013 7:42

Keramický komín sa dá frézovať bez problémov. Je pravda, že cena za frézovanie keramického komína je vyššia, ako cena za tehlový komín. Keramika je tvrdšia. Hlavným problémom navýšenia ceny pri frézovaní keramického komína je práve tvrdosť a tým zvýšený počet výmen frézovacích hláv. Frézovacie hlavy sa menia podľa potreby a optrebovania. Pri frézovaní komína z tehly sa bežne menia hlavy dva až tri krát. Avšak pri frézovaní keramického komína dosahuje počet výmen niekoľkonásobok. Priemerne šesť až devať krát. Navýšenie ceny za frézovanie keramického komína je oprávnené, nakoľko výmena frézovacej hlavy je cenovo dosť náročná.

Odpovedať
Leave comment