Pre čo praskajú keramické vložky?

Praskanie u keramikých vložiek v komíne je zapríčinené hlavne tým, že keramika nie je odolná na rýchly nárast teploty. Najčastejšie sa praskliny vyskytnú pri rozkurovaní. Teplota by mala narastať plynule cca 100 ° C / minútu. Pri rýchlejšom náraste teploty dostáva vložka tepelný šok, kde sa teplota vnútornej strany dostáva do veľkého nepomeru s teplotou na vonkajšej strane, čo vyvolá nežiadúce pnutie v stene vložky a potom dochádza k praskaniu.

 

Potrebujete poradiť alebo si chcete objednať naše služby?

Neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás. Radi vám pomôžeme na tel.č.: 0902 22 33 55 alebo na maili: info@frezovanie-kominy.sk.

Share:

3 Comments. Leave new

Petra M
10. októbra 2013 1:35

Som z Krupiny. Naozaj sa nenájde firma ktorá vie nejakým spôsobom vyfrézovať keramický komín. Mám prasknutú vložku, dym mi preráža do izby a potrebujem to nejako urobiť. Frézovať sa to vraj nedá. Poradí mi niekto ako tie vložky vybrať a vyvložkovať nerezovými rúrami? Nechcem mať veľký bordel v dome. Máme nove stierky.

Odpovedať
Kapitán
10. októbra 2013 1:46

Aj ja som si objednal frézovanie komína a keď som povedal čo mám za komín tak som dostal podobnú odpoved. Komín mi otvorili z boku a vyvložkovali po častiach nerezovými vložkami a izoláciou. Frézovať sa to nedá. Je to kopec roboty….

Odpovedať
kominar
8. decembra 2013 19:39

skuste dimovod dat nad tu prasklinu komin ma ucinu visku od dymovodu hore

Odpovedať
Leave comment